Okružní, rekreační a turistické lety

Každý, kdo se chce zkusit proletět letadlem, si může objednat okružní let po nebo věnovat tento let jako dárek pro své známe či příbuzné.

Vzít s sebou na palubu je možné kromě Vás nebo Vámi obdarovaného ještě další dvě osoby. Takový let provádíme na letounu Cessna 172 N, který patří mezi nejrozšířenější stroje na světe. Pro lety pro 1 osobu jsou pak určeny naše moderní letouny Bristell NG5 nebo Alto 912 TG.

Ještě před samotným letem se vás ujme zkušený a certifikovaný pilot a instruktor. Ve vzduchu si také můžete na chvíli vyzkoušet převzít řízení. Rozhodnutí kam a jak dlouho se poletí, je jen na Vás.

Rezervaci vašeho letu doporučujeme provádět s dostatečným časovým předstihem kvůli sezónní vytíženosti, a to buďto přímo na našem kontaktním telefonu nebo emailu, který naleznete zde.

Při rezervaci nezapomeňte uvést potřebné údaje jako je doba Vašeho letu, počet osob, Vaše jméno a preferovaný termín letu. Ještě bychom chtěli doplnit, že Váš let může být v případě nepříznivých meteorologických podmínek odložen rozhodnutím provozovatele na jiný, Vámi vybraný termín.


Trasa 20 min

Kroměříž > Buchlov a zpět

Autem byste z Kroměříže na hrad Buchlov dorazili za 45 minut. S naším zkušeným pilotem tam budete za 8 minut. Ihned po vzletu naberete kurs Chřiby a po přeletu bývalého vojenského prostoru Hvězda začnete stoupat do výšky 800 metrů nad mořem. V této výšce budete přelétat nejprve nad lesní osadou Bunč - křižovatkou a významnou hranicí okresů, poté minete obec Salaš, jejíž dominantou se v posledních letech stala mohutná rozhledna. Během okamžiku již bude pilot dělat otočku kolem hradu Buchlov a kaple Sv. Barbory. Na zpáteční cestě je možné udělat krátký přelet nad kamennou rozhlednou Brdo, která se tyčí na nejvyšším vrcholu hor.

Trasa 30 min

Kroměříž > Svatý Hostýn a zpět

Jeden z našich nejčastěji uskutečňovaných okružních letů. Pár chvil po vzletu z letiště se před Vámi rozprostře celé historické centrum města Kroměříž, které si tak prohlédnete z netradičního úhlu pohledu. Poté již pilot letadlo stočí směr nedaleké Hostýnské vrchy. Již po několika minutách přeletu nad zalesněnou krajinou se Vám naskytne pohled na zdejší dominantu a význačné poutní místo - baziliku Nanebevzetí Panny Marie, stejně jako i na přilehlou rozhlednu a větrnou elektrárnu. Na zpáteční cestě Vám jistě neunikne při přeletu nad městem Holešov místní pamětihodnost - holešovský zámek. Vyrazte si spolu se svou rodinou nebo přáteli na tento zajímavý okružní let hned zítra.

Trasa 45 min

Kroměříž > Olomouc a zpě

Prohlédněte si z ptačí perspektivy dvě moravské památky připsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví Unesco. Jedním pohledem si tak budete moci prohlédnout celou Květnou zahradu v Kroměříži, stejně jako biskupský zámek a přilehlou Dolní zahradu. Při přeletu nad Olomoucí uvidíte nejen malebné Dolní a Horní náměstí s další památkou Unesco - Sloupem Nejsvětější Trojice, ale i nedaleké Hradisko a na obzoru siluetu Svatého kopečku. Užijte si na maximum pohled na tuto impozantní stotisícovou hanáckou metropoli z kokpitu našeho letadla.

Trasa 60 min

Kroměříž > Brno a zpět

Vydejte se na letecký výlet do moravské metropole, města Brna. Letecká cesta z Kroměříže víceméně kopíruje trasu dálnice D1 a Vy si tak můžete vychutnat pocit, kdy budete všechna auta nechávat daleko za sebou a nebudete se trápit žádnými zácpami. Po vstupu do řízeného okrsku mezinárodního letiště Brno Vás čeká letecká prohlídka centra města s dominantami Petrovem a hradem Špilberk. Při troše štěstí "potkáte" během výletu některé z dopravních letadel mířících na letiště do Tuřan a vychutnáte si pohled na tyto letecké velikány "tváří v tvář". Na přáni s Vámi můžeme udělat i průlet přes hlavní dráhu na letišti v Brně.

Web přivedlo k životu | 2018